ubranamodnie.pl

Blog tematyczny o modzie, zdrowiu i stylizacjach.

ModaStylizacje

Suknia ślubna idealnie dopasowana do sylwetki

Suknia ślubna idealnie dopasowana do sylwetki

Każda kobieca sylwetka jest piękna, o ile tak się ją traktuje. Zamiast zwracać uwagę na swoje mankamenty, po prostu przekuj je w swoje walory albo je zasłoń, by wyglądać jeszcze lepiej. Odpowiednia suknia ślubna pozwoli ci to zrobić. Sprawi, że twoja sylwetka zaprezentuje się tak dobrze, jak nigdy wcześniej.

Sukienki dla gruszki

Masz typową sylwetkę gruszki, czyli dosyć wąską talię i niewielki biust i ramiona, ale za to masywne uda, obfite pośladki i szersze uda? W takim wypadku konieczne staje się wyrównanie proporcji. Górę ciała musisz delikatnie poszerzyć, a dół w miarę możliwości zwęzić i wysmuklić. W tym celu możesz zdecydować się na klasyczną sukienkę o kroju księżniczki (tzw. „princesska”), która całkowicie zasłania sylwetkę od pasa w dół – trapezowa forma warstwowego materiału poradzi sobie z zakryciem wszystkich twoich mankamentów.

Innym wyjściem z sytuacji będzie skupienie się na wyeksponowaniu górnej części sylwetki. Możesz wybrać sukienkę z wbudowanym powiększającym biust stanikiem albo geometrycznymi zdobieniami na ramionach. Gdy góra ciała wydaje się większa, dół automatycznie staje się jak gdyby smuklejszy.

Sukienki dla jabłka

Może jednak zdarzyć się tak, że nabierzesz ochoty na wyszczuplenie całego ciała, zwłaszcza jeśli dokucza ci otyłość lub przynajmniej niewielka nadwaga. Figura jabłka to jednak nie tylko nadprogramowe kilogramy, ale też i mocno wyeksponowany okrągły brzuszek i wyraźnie zaznaczone biodra oraz spory biust. Mając taką sylwetkę, na pewno powinnaś odciągnąć uwagę o okolic swojej talii. Skieruj ją natomiast w stronę biustu. To on jest twoim największym atutem!

Jak dobrać suknie na ślub, gdy ma się sylwetkę jabłka? Tutaj sprawa jest prosta, bo najlepiej zaprezentują się na tobie suknie odcinane tuż pod biustem, zdobione większym dekoltem, który zaakcentuje krągłe piersi. Możesz też wypróbować na sobie kilka bardziej dopasowanych modeli. To nie jest wcale tak, że nie pasują one krąglejszym kobietom. Czasem warto właśnie celowo podkreślić swoje krągłości, zamiast na siłę (i często niepotrzebnie) je ukrywać.

Sukienki dla klepsydry

Na sam koniec powiemy jeszcze o kreacjach dla klepsydry, choć jeśli masz właśnie ten typ figury, z wymyśleniem udanej stylizacji nie powinnaś mieć żadnych problemów. Dlaczego? Bo klepsydrze wolno wszystko, gdyż jej figura ma idealne proporcje. Każda suknia ślubna powinna leżeć na tobie tak jak na manekinie czy modelce. Mając figurę klepsydry, jesteś prawdziwą szczęściarą, bo możesz wybrać to, co po prostu najbardziej ci się podoba!

Udostępnij