ubranamodnie.pl

Blog tematyczny o modzie, zdrowiu i stylizacjach.

ModaStylizacje

Spodnie damskie i ich najmodniejsze modele

Spodnie damskie i ich najmodniejsze modele

Jak to dobrze, że w pewnym momencie panie postanowiły zainspirować się modą męską i długą spódnicę zamieniły na o niebo wygodniejsze spodnie. Popularyzujący się trend doprowadził do stworzenia zupełnie nowej kategorii ubioru damskiego. Spodnie damskie różnią się swoim stanem, długością czy szerokością nogawek. Biorąc pod uwagę te podstawowe kryteria, można wyróżnić kilka ich podstawowych modeli.

Rurki

Największy spodniowy hit ostatnich lat. Spodnie będące totalnym przeciwieństwem kultowych dzwonów – mocno dopasowane do ciała i podkreślające wszystkie jego kształty. Rurki charakteryzują się przyległymi do łydek nogawkami, które mocno zwężają się u dołu. Za ich największą popularyzatorkę uznaje się Kate Moss. Rurki występują w najróżniejszych wariantach, jednak na ten moment najmodniejsze są te z mocno podwyższonym stanem, który pięknie akcentuje wąską talię, a nawet jest ją w stanie wytworzyć, dzięki czemu wyszczupla sylwetkę i wyciąga ją ku górze.

Dzwony

Drugi klasyk, który na jakiś czas zniknął z mody damskiej, by ostatnio znów do niej wrócić. W tradycyjnej wersji dzwony będą dopasowane do ciała u góry, aż do linii kolan, by od tej linii zacząć gwałtownie się rozszerzać. Przypominają nieco ubiór hippisów, ale występują też w unowocześnionej wersji. Współczesne dzwony nie mają żadnych przetarć i wykonywane są raczej z gładkiego dżinsu, dzięki czemu prezentują się bardzo elegancko i właśnie w takich eleganckich stylizacjach najlepiej się sprawdzają.

Boyfriendy

Nowa wersja kultowych bojówek. Boyfriendy to spodnie damskie, które mają wyglądać dosłownie jak dżinsy zapożyczone z szafy chłopaka, narzeczonego lub męża. Mają być luźne i wyraźnie za duże. Najlepiej, gdyby przy tym wszystkim ich stan był lekko obniżony, a nogawki podciągnięte w taki sposób, by odsłaniały kostki. Zasada jest jedna – boyfriendami mogą być tylko i wyłącznie klasyczne dżinsy. Tak naprawdę wcale nie trzeba ich kupować. Zamiast szukać ich na działach z damską odzieżą i płacić za nie grube pieniądze, lepiej właśnie wyciągnąć je z szafy partnera i dopasować do swojej sylwetki z pomocą jakiegoś fajnego paska.

Kuloty

Powyższe propozycje spodni najlepiej sprawdzają się jesienią i zimą, więc gdy nadejdzie już cieplejsza pora, warto je zastąpić czymś jeszcze innym – chociażby kulotami. Kuloty to spodnie damskie o szerokich luźnych nogawkach, kończących się mniej więcej w połowie łydki. Wykonywane z lejących się, delikatnych materiałów gwarantują nogom pełen komfort. Są przewiewne i bardzo dziewczęce. Zwykle występują w tych jaśniejszych odcieniach.

Udostępnij