Strona główna
Uroda
Tutaj jesteś
Uroda jak zanieczyszczenia powietrza wpływają na zdrowie człowieka

Jak zanieczyszczenia powietrza wpływają na zdrowie człowieka?

Data publikacji 3 lipca 2022


Zima to niezwykle niebezpieczna pora roku, jeśli chodzi o zanieczyszczenie powietrza. Każdego dnia miliony Polaków muszą się zmagać ze smogiem, który dostaje się do domów. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób zastanawia się nad tym, jak zanieczyszczenia powietrza wpływają na zdrowie człowieka. Czy jest się czego bać, a także jak obronić się przed ewentualnym zagrożeniem?

Jak smog oddziałuje na zdrowie?

Na samym początku należy powiedzieć, że bez żadnych wątpliwości zanieczyszczone powietrze nie pozostaje obojętne dla naszego zdrowia. Wręcz przeciwnie, oddziałuje na organizm w niezwykle negatywny sposób, doprowadzając do szeregu nieprzyjemnych, a często wręcz niebezpiecznych dolegliwości. Jak konkretnie działa smog na ciało?
Jeśli tylko wyjdzie się z domu na zanieczyszczone powietrze, bardzo szybko można się przekonać, że bardzo negatywnie działa ono na układ oddechowy. Praktycznie od razu poczuje się drapanie w gardle, duszności, a często nawet pojawić się mogą poważne trudności z oddychaniem, podrażnieniu może ulec gardło oraz zatoki. Co więcej, smog oddziaływać będzie także na prace mózgu, ponieważ pojawić się mogą problemy z koncentracją, rozkojarzenie, a nawet stany niepokoju i depresja.
Rzecz jasna nie można rozpatrywać zagrożenia ze strony zanieczyszczonego powietrza jedynie w tak krótkotrwałej perspektywie. Dłuższe wystawienie ciała na działanie tak szkodliwych substancji niesie ze sobą szereg niezwykle poważnych chorób. Warto tu przede wszystkim wymienić astmę czy też częste infekcje górnych dróg oddechowych, lecz również istnieje poważne ryzyko zawałów, zaburzenia rytmu serca, nadciśnienia tętniczego, a także nowotworów, bezpłodności czy też obumarcia płodu.

Jak ochronić się przed zagrożeniami?

Jak więc widać po powyższym opisie zagrożenie ze strony zanieczyszczonego powietrza jest naprawdę bardzo poważne. Nic więc dziwnego, że coraz większa świadomość obywateli sprawia, że szukają oni rozwiązania swojego problemu, a także zabezpieczenia swojego zdrowia i życia przed tak szkodliwym oddziaływaniem. Jak więc można się ochronić?
Podstawową formą ochrony jest oczywiście noszenie na zewnątrz specjalnej, wysokiej jakości maseczki, która wyposażona będzie w filtr zatrzymujący wszystkie zanieczyszczenia.
Co zrobić natomiast w domu? W tym wypadku idealnie sprawdzi się oczyszczacz powietrza, który cały czas będzie usuwał z domowego powietrza obecne w nim zanieczyszczenia, powodując, że będzie całkowicie bezpieczne. W oczyszczaczach najczęściej obecne są filtry wykonane w tej samej technologii, co w maseczkach, więc cały zestaw charakteryzuje się tą samą, bardzo wysoką skutecznością działania.

Chcesz wyglądać olśniewająco

Redakcja ubranamodnie.pl

Modnie, stylowo i z klasą! Cieszymy się, że możemy się z Wami dzielić naszą wiedzą i doświadczeniem.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?