Strona główna
Moda
Tutaj jesteś
Moda jak się ubrać do pracy

Jak się ubrać do pracy? – garść cennych porad

Data publikacji 24 stycznia 2022


Właściwy ubiór w miejscu pracy jest niezwykle istotny i świadczy o profesjonalizmie pracownika oraz jego szacunku wyrażanym wobec przełożonych, współpracowników i klientów. Zatem, jak się ubrać do pracy?

Czym jest dress code?

Dress code to zbiór ogólnie przyjętych zasad dotyczących wyglądu pracownika w miejscu pracy. Są one umowne, choć w niektórych instytucjach istnieją precyzyjne wytyczne dotyczące wyglądu pracowników w miejscu ich pracy. Nie można również zapominać o tym, że w wybranych podmiotach i branżach wskazane jest noszenie tak zwanych uniformów, które są jednolite dla wszystkich pracowników i zwykle nawiązują do motywów kolorystycznych danej marki. W innych wypadkach w zakresie ubioru obowiązuje większa dowolność, lecz strój pracownika zawsze powinien być czysty i schludny.

Czy w pracy zawsze obowiązuje strój formalny?

Jak wspomniano powyżej, strój obowiązujący w danym miejscu pracy zależy od rodzaju wykonywanych zadań oraz zasad przyjętych w danym podmiocie. Co ważne, w większości instytucji nie obowiązuje strój formalny, czyli bardzo klastyczny, a w zamian za to pracownicy stawiają na tak zwaną sportową elegancję. Niemniej jednak strój biznesowy pożądany jest podczas ważnych spotkań czy wydarzeń w miejscu pracy.

Na co należy zwracać uwagę wybierając strój na co dzień do pracy?

Wspomniana powyżej sportowa elegancja cechuje się kilkoma zasadami. Sukienki oraz spódnice powinny zawsze zasłaniać kolana. Bluzki z kolei powinny mieć rękaw sięgający co najmniej do połowy ramienia. Nie powinny one być wykonane z prześwitujących materiałów, a ich dekolty nie mogą być zbyt głębokie. Poza tym, podczas wyboru stroju do pracy warto decydować się na stonowane i neutralne barwy oraz dość proste kroje. Nie są za to wskazane przetarcia czy naszycia na spodniach oraz frędzle, kokardy lub aplikacje wykonane z cekinów.

Na co należy się zdecydować wybierając strój biznesowy?

Strój formalny to tak zwany strój biznesowy. Obejmuje on jednak również black tie, czyli kreacje obowiązujące na wystawnych bankietach i przyjęciach. Strój biznesowy na co dzień może być zalecany w przypadku przedstawicieli handlowych, urzędników czy bankowców. Tego typu stylizacje podkreślają powagę zajmowanego stanowiska oraz profesjonalizm pracownika. W przypadku kobiet tego typu ubiór może składać się z eleganckich spodni zestawionych z bluzką i marynarką, garsonki lub garnituru. Elementem stroju formalnego może być również ołówkowa spódnica lub skromna i klasyczna sukienka. Ubrania powinny cechować się stonowanymi odcieniami i delikatnymi wzorami. Panowie powinni stawiać na klastyczne marynarki, elegancie spodnie oraz klastyczne obuwie.

Chcesz wyglądać olśniewająco

Redakcja ubranamodnie.pl

Modnie, stylowo i z klasą! Cieszymy się, że możemy się z Wami dzielić naszą wiedzą i doświadczeniem.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?