W kulturze angielskiej i amerykańskiej w okresie świąt Bożego Narodzenia tradycją jest organizowanie świątecznej kolędowania. Ludzie chodzą od drzwi do drzwi w sąsiedztwie i śpiewają kolędy. Popularne kolędy to: „Życzymy Wesołych Świąt Bożego Narodzenia”, „Pokój wesołych Świąt”, „Dwanaście dni Bożego Narodzenia”, „Mroź śnieżnika”, „Pojedyncze dzwony”, „Srebrne dzwony”, „Święty Mikołaj przychodzi do miasta” i „Wielka Noc”.

W Hiszpanii tego typu impreza nosi nazwę El Aguinaldo. Tak samo jak w Anglii i Stanach Zjednoczonych, ale jedyną różnicą jest to, że dzieci śpiewające kolędy otrzymują wskazówki. Pieśni bożonarodzeniowe nazywane są w Hiszpanii villancios; śpiewane są głównie przez dzieci na małych imprezach.

Urodziny dla dziecka bez tańców ani rusz

Imprezy taneczne to spotkania w barach lub domach kultury, gdzie goście tańczą do muzyki, muzyki techno lub dyskoteki. Muzyka na przyjęcia taneczne jest zazwyczaj wybierana i grana przez dżokeja na płycie.
Spin-off zabaw tanecznych, rave obejmuje taniec do głośnej muzyki domowej, muzyki techno lub muzyki industrialnej. W imprezach Rave może brać udział zaledwie kilka osób w piwnicy lub, co jest bardziej prawdopodobne, kilkaset osób w klubie, aż do tysięcy w dużym magazynie, polu, a nawet kilkadziesiąt tysięcy na arenie sportowej, w parku rozrywki lub innej dużej przestrzeni. Ropy są kojarzone z nielegalnymi narkotykami, takimi jak Ecstasy i leki psychodeliczne. A o animatorze czasu wolnego poczytasz tu: https://www.kinderbal.bialystok.pl/atrakcje-dla-dzieci-oferta/animator-czasu-wolnego/.

animacje dla dzieci

Impreza domowa to impreza, podczas której duża grupa ludzi spotyka się w prywatnym domu, aby się uspołecznić. Imprezy domowe, które polegają na piciu piwa pompowanego z beczki, nazywane są keg party lub „beczkami”. Partie te cieszą się popularnością w Ameryce Północnej, Wielkiej Brytanii i Australii i są często odwiedzane przez osoby, które nie ukończyły wieku uprawniającego do picia alkoholu. Zdarza się, że nawet starsi widzowie partii dopuszczają się naruszania prawa, ponieważ podawali nieletnim napoje alkoholowe. Aresztowania mogą być również dokonywane za naruszenie rozporządzenia w sprawie hałasu, za nieuporządkowane zachowanie, a nawet za prowadzenie działalności „ślepej świni”, zakładu, który nielegalnie sprzedaje napoje alkoholowe.

Urodziny dla dziecka podsumowanie

Na uczelniach wyższych imprezy organizowane są często przez wspólnoty braterskie.Imprezy na świeżym powietrzu to imprezy buszowe i plażowe. Imprezy Bushowe (zwane również „imprezami terenowymi”) odbywają się w zacisznej okolicy lasu („krzewu”), gdzie przyjaciele zbierają się do picia i rozmowy. Często odbywają się one w ognisku. Imprezy plażowe odbywają się na piaszczystej linii brzegowej jeziora, rzeki lub morza, często z ogniskiem.

Zazwyczaj rozgrywana jest „gra mikserska”, aby ułatwić ludziom poznawanie się nawzajem. Na przykład, każdy gość może otrzymać kartę z inspirującym cytatem. Gra ma na celu znalezienie potencjalnego partnera, który będzie miał ten sam cytat. Parki, które posiadają karty dopasowane do siebie mogą otrzymać niewielką nagrodę.
Partie te są sponsorowane przez różne organizacje, zarówno non-profit jak i nastawione na zysk.