Kwiaty sprzedawane w kwiaciarniach kwiatowych reprezentują zazwyczaj odmiany obficie dostępne w sezonie, ale także kwiaty, które płyną z całego świata. Podstawowe odmiany w umiarkowanych szerokościach geograficznych obejmują róże, tulipany, tęczówki, storczyki i lilie. Moda czasami odgrywa rolę w kwiaciarstwie; to, co uważa się za kwiat, który wszyscy dziś potrzebują, może się bardzo szybko zmienić.

Kwiaty z supermarketu czy kwiaty przez internet?

W niektórych sklepach znajdują się także kosze na upominki, owoce i czekoladki oraz kwiaty, podczas gdy w niektórych sklepach zakupy mogą być dokonywane tylko na zamówienie. Branża kwiatowa ma charakter sezonowy i jest silnie uzależniona od następujących świąt i wydarzeń: Boże Narodzenie, Walentynki, Dzień Zawodów Administracyjnych, Dzień Matki, Dzień Dusz, Adwent, Wielkanoc, Wesela, Śluby i pogrzeby.

Te okazje stanowią największą część przedsiębiorstwa, przy czym sprzedaż roślin i dekoracji wnętrz jest mniejszą, ale bardziej stałą częścią. Kwiaty dla przyjemności osobistej, jak również te wybrane z okazji urodzin, rocznic, podziękowań i życzeń są również znaczącym elementem działalności kwiaciarni.

Wiązanka - kwiaty na pogrzeb

Kwiaty cięte są szeroko sprzedawane w supermarketach i na stacjach benzynowych. Sklepy te mają ograniczoną selekcję, zazwyczaj w postaci bukietów mieszanych i róż. Kwiaty kupowane w tych punktach sprzedaży są zazwyczaj tańsze niż kwiaty kupowane w kwiaciarni. Profesjonalne kwiaciarnie mogą oferować większy wybór, wyższą jakość kwiatów lub bardziej umiejętnie ułożone kwiaty.

Dostarczanie kwiatów online

W Stanach Zjednoczonych liczba kwiaciarni spadła od szczytu ponad 27 000 w 1992 roku do mniej niż 20 000 w 2007 roku. Sieć WWW przyczyniła się do tego spadku poprzez zwiększenie dostępności alternatywnych rozwiązań.

Usługi kwiatowe odgrywają rolę pośrednika poprzez zbieranie zamówień, które mają być realizowane przez lokalnych florystów. Usługi Floral wire przyjmują procentowy udział klientów w wartości zamówienia dla zamówień składanych za pośrednictwem ich stron internetowych oraz dodatkowe opłaty za przekazywanie zamówień do lokalnych florystów.

Niewiele firm wysyła kwiaty bezpośrednio do konsumenta. Kwiaty ProFlowers, Interflora, Teleflora, FTD działają zazwyczaj jako zbieracze zamówień i współpracują z lokalnymi kwiaciarniami w celu dostarczenia zamówienia.

Jednak młodsze firmy, takie jak The Bouqs budują relacje i ekskluzywne umowy z gospodarstwami kwiatowymi, aby umożliwić konsumentom otrzymywanie kwiatów bezpośrednio z gospodarstwa.

Skorzystaj z usług profesjonalnej kwiaciarni internetowej: https://dekoracjegirlanda.pl/kontakt/