Jak dobrać kolczyki do kształtu twarzy?

on

Kolczyki to biżuteria przyciągająca uwagę do twarzy, podkreślająca zgrabną szyję kształt głowy. Niestety nie każda pani jest z niego zadowolona. Za najdoskonalszy kształt twarzy uchodzi bowiem owalny. W naturze jednak występują także inne takie jak twarz okrągłą, kwadratowa czy zbyt pociągła.

Na szczęście można to skorygować nie tylko za pomocą makijażu, ale także dobrze dobranych kolczyków, a zasadzie ich formy. Na największą dowolność mogą pozwolić sobie panie o twarzy owalnej, czyli niezbyt pociągłej, ale także nie okrągłej i pucołowatej. W przypadku takiego problemu najlepiej postawić na kolczyki długie, które ją zrównoważą i wysmuklą. Trzeba zaś unikać kolczyków tzw. kół, a także malutkich wkrętek. Koła zaś sprawdzą się przy twarzy kwadratowej.

Jak widać, dobieramy kształt kolczyków na zasadzie przeciwieństwa do naszej twarzy. Oczywiście efekt korygowania kształtu będzie tylko optyczny, jednakże resztę można dopełnić za pomocą umiejętnego konturowania bronzerem. Wtedy twarz będzie wprost idealna.