Klub goszczący (hosuto kurabu) jest podobny do klubu hostessy, z tym wyjątkiem, że klientki płacą za męską firmę. Niektóre kluby goszczące specjalizują się również w organizowaniu imprez dla kobiet. Kluby goszczące znajdują się zwykle w bardziej zaludnionych rejonach Japonii i słynie z tego, że są liczne w dzielnicach Tokio, takich jak Kabukich oraz Umedy i Namba w Osace. Klienci są zazwyczaj żonami bogatych mężczyzn lub kobiet pracujących jako hostessy w klubach hostessy.

Wynajem hostess – przykład Tokio

Pierwszy klub goszczący został otwarty w Tokio w 1966 roku. W 1996 r. liczbę klubów goszczących w Tokio szacuje się na 200, a noc nieseksualnej rozrywki może kosztować od 500 do 600 dolarów. Profesor na studiach dla kobiet wyjaśnił ten fenomen przez brak prawdziwego wsłuchiwania się w problemy kobiet przez japońskich mężczyzn, a także pragnienie kobiet do opieki nad mężczyzną i bycia kochanym.

Mężczyźni goszczący polewają napoje i często flirtują ze swoimi klientami, bardziej niż kobiety. Rozmowy są na ogół lekkie; gospodarze mogą mieć różne umiejętności rozrywkowe, czy to proste magiczne sztuczki, czy charyzma, za pomocą których można opowiedzieć historię. Niektóre kluby goszczące mają dedykowaną scenę do występu, zazwyczaj taniec, szkic komedii itp.

Wynajem hostess - oferta agencji

Przeczytaj o hostessach na targi: Wynajem hostess na targi – 5 powodów, dla których warto to zrobić

Wiek gospodarzy zazwyczaj waha się od 18 do połowy 20 lat. Będą nosić nazwę sceniczną, zazwyczaj pochodzącą z ulubionej mangi, filmu lub postaci historycznej, która często będzie opisywać ich charakter. Mężczyźni, którzy stają się gospodarzami, to często ci, którzy albo nie mogą znaleźć pracy na stanowiskach nierobotniczych, albo są zafascynowani perspektywami wysokich zarobków dzięki prowizji.

Obowiązki hostess w barach i klubach

Podczas gdy bary hostessy w Tokio często wyznaczały mężczyzn na ulicach, aby klienci przychodzili do swoich klubów, niektórzy gospodarze są często wysyłani na ulice, aby znaleźć klientów, którzy są określani mianem „catch” (kyatchu), ale są to zazwyczaj młodsi, mniej doświadczeni gospodarze. Wspólnym wyglądem gospodarza jest ciemny garnitur, kolorowa koszula, srebrna biżuteria, ciemna opalenizna i bielone włosy.

Płaca jest zazwyczaj określana przez prowizję od sprzedaży napojów u gospodarzy często pijących dużo powyżej zdrowego limitu, zazwyczaj próbując ukryć swoje pijaństwo. Ponieważ podstawowe wynagrodzenie godzinowe jest zazwyczaj bardzo niskie, prawie każdy mężczyzna może stać się gospodarzem niezależnie od wyglądu i charyzmy (w zależności od baru).

Gospodarze, którzy nie są w stanie zwiększyć sprzedaży, zazwyczaj jednak bardzo szybko rezygnują z wynajmu z powodu płacy minimalnej. Środowisko w barze goszczącym jest zazwyczaj bardzo konkurencyjne, z dziesiątkami tysięcy dolarów niekiedy oferowanych gospodarzom, którzy mogą osiągnąć najwyższą sprzedaż.